ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO POBRANIA SKROMNEJ GAZETKI NASZEGO AUTORSTWA.

DO POBRANIA TUTAJ.

środa, 4 września 2013

Marzenia do spełnienia


Większość z nas żyje marzeniami. Marzenia wypełniają nasze życie. Marzymy... O lepszym jutrze, o dobrych ocenach, o szczęśliwych zakończeniach, ładnej pogodzie. Marzymy i wierzymy, że to, o czym

marzymy się spełni. No, powiedzmy. Niektóre marzenia są nie do spełnienia. Ale pozostając przy tych marzeniach możliwych do spełnienia...

Zapytałam kilka osób, czym dla nich są marzenia. Oto, czego się dowiedziałam:
"Czymś, za czym warto gonić, ale zawsze jedno powinno być nie spełnione, aby mieć o czym marzyć."
"Marzenia to plany, które chciałoby się zrealizować, ale trzeba mieć do tego chęci, motywację, aby jest spełniać i pieniądze. Ale są do spełnienia. Chyba, że ktoś marzy o czymś nierealnym - wtedy wiadomo, że tego nie spełni."
"Rzeczy, do których dążę, a także moje cele w sumie."
"Dla mnie marzenia to coś, do czego warto dążyć, by się spełniło. Są to pragnienia, mające jakiś swój własny sens, który ma dla nas mniejsze lub większe znaczenie. Marzenia to część nas, dzięki nim stajemy się kreatywni, wytrwali i cierpliwi."

Wierzycie, że marzenie, które zostanie wypowiedziane na głos się nie spełni? Ja nie, ale nie mówię o moich marzeniach. A raczej, zdarza mi się to bardzo rzadko.
O czym ludzie marzą?

Ktoś marzy o spotkaniu idola, ktoś o nowej książce, płycie. Kto inny o kawałku chleba na śniadanie, o ciepłym miejscu do spania. Ilu ludzi - tyle marzeń. Wiele z nich się powtarza. Wiele z nich się spełni, kiedyś. Ale czy to pewne?

Czy wiara w marzenia się opłaca?
Zacytuję fragment pewnej piosenki. "Uwierz w siebie, miej marzenia, które kiedyś pewnie spełnią się". Dlaczego mamy marzyć? Dlaczego mamy wierzyć w siebie? 
Pewnie dlatego, że jeśli czegoś naprawdę bardzo pragniemy, bardzo chcemy, dążymy do tego - o wiele łatwiej jest nam to osiągnąć. 
Marzysz o spotkaniu idola? Jeśli odłożysz odpowiednią ilość pieniędzy - pozwoli Ci to pojechać na koncert, o ile jest to muzyk; aktor - możesz iść na spektakl, jeśli gra w teatrze. To się da osiągnąć. Tylko trzeba do tego dążyć.
Wiara w siebie jest ważna. Musimy być pewni tego, co robimy, wierzyć, że robimy to z jakiegos powodu. Wiara w siebie pomoże spełnić marzenia.

Ale czy życie samymi marzeniami się opłaca?
Niekoniecznie. Pewnie, jeśli mamy o czym marzyć i decydujemy się dążyć do spełnienia marzeń - jest to nasz cel, pracujemy nad tym, aby wszystko się udało. Ale jeśli marzymy, zapominamy o całym świecie - to nie ma dobrych skutków. Zatracamy się w wyimaginowanym świecie, zapominamy o tym, co nas faktycznie otacza. 

Marzenia są jak najbardziej potrzebne. Czasem przenosimy się do świata marzeń, aby na chwilę zapomnieć o otaczających nas problemach. Jeśli mamy marzenia - mamy do czego dążyć. A przecież wszyscy po coś żyjemy. 

Kaa.

2 komentarze:

  1. https://www.youtube.com/watch?v=opeEsmhk8ME

    OdpowiedzUsuń
  2. Moje największe marzenia właśnie zaczynają się spełniać i niejednokrotnie uratowały mnie przed załamaniem się. Dlatego zostaną one czymś bardzo ważnym dla mnie.

    OdpowiedzUsuń